jak się nie nauczysz to nie skosztorysujesz

Kosztorysowanie w programie Norma Pro jest wygodne i łatwe, ale to nie znaczy, że osoba bez przygotowania będzie w stanie od razu przystąpić do zrobienia dokumentu kosztorysowego. Bogate funkcje Normy pozwalają bardzo szczegółowo ustalić opcje kosztorysu, ale jednocześnie osoby dużo opcji powoduje, że trzeba poświęcić czas na poznanie programu.

Na rynku są różne kursy oferujące naukę obsługi programu do kosztorysowania Norma Pro. Zazwyczaj są to kursy kilkudniowe w trakcie których omawiane są wszystkie najważniejsze sprawy związane z różnymi, nawet najbardziej zaawansowanymi opcjami programu kosztorysowego. Czas poświęcony zatem na szkolenie będzie czasem dobrze zagospodarowanym, bo po ukończeniu kursy użytkownik może od razu przejść do pracy z programem i wykorzystywać go w 100 procentach.

Inna sprawa to potrzeby jakie ma użytkownik. Pracując w małej firmie przygotowującej proste kosztorysy oparte o cenę jednostkową, nie ma potrzeby wykorzystywania funkcji, które są przydatne dla osób sprawdzających otrzymane oferty. Istnieją różne poziomy szkoleń i żeby nie przepłacać, być może warto wybrać szkolenie o mniejszym zakresie, ale tańsze. W razie zwiększenia potrzeb w pracy zawsze można nabyć zaawansowaną wiedzę na osobnych kursach kosztorysowania.